Każdy kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że realnym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS bez przerwy poszerza się i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest WordPress Blog for Joomla! K2, czy Filter and Search for K2 Także Wśród tych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - Simple Pop-Up.

Parę słów na temat Simple Pop-Up

Simple Pop-Up to świetny przykład na to jak w kilku prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie Simple Pop-Up) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji Simple Pop-Up

Jeżeli czujecie strach, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Simple Pop-Up, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja Simple Pop-Up niczym nie różni się od instalacji dodatku WordPress Blog for Joomla! lub K2, czy też Filter and Search for K2 itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Simple Pop-Up komponent zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat Simple Pop-Up, proponujemy "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Simple Pop-Up” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Simple Pop-Up + Joomla

Bezpieczne użytkowanie komponentu Simple Pop-Up

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - Simple Pop-Up jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Simple Pop-Up to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Simple Pop-Up, WordPress Blog for Joomla!, K2 bądź Filter and Search for K2 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie ściągnąć Simple Pop-Up

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Simple Pop-Up) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Simple Pop-Up będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.