Ten kto interesuje się Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwą potęgą takich programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Liczba wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest All Video Share Community Builder, czy ZOO Również Wśród tych programów znajdziemy komponent - Simple Spotlight.

Co nieco o Simple Spotlight

Simple Spotlight jest prostym przykładem na to jak w kilku prostych aktach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. All Video Share bądź właśnie Simple Spotlight) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji Simple Spotlight

Powracając do rozszerzenia Simple Spotlight. Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego pluginu może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Simple Spotlight, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja Simple Spotlight niczym nie różni się od instalacji dodatku All Video Share lub Community Builder, czy też ZOO itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Simple Spotlight rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat Simple Spotlight, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Simple Spotlight” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Simple Spotlight + Joomla

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia Simple Spotlight

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Simple Spotlight jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą kwestią jest troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Simple Spotlight to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Simple Spotlight, All Video Share, Community Builder bądź ZOO rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć Simple Spotlight

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Simple Spotlight) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat Simple Spotlight będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.