Ten kto interesuje się Joomla lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że największą dobrodziejstwem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że "community" tego CMS bez przerwy poszerza się i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest News Show Pro GK4 OSE Membership™, czy Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Wśród tychże dodatków możemy wyszukać komponent - SimpleCaddy.

Parę zdań na temat SimpleCaddy

Rozszerzenie SimpleCaddy to dobry przykład na to jak w niewielu prostych krokach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. News Show Pro GK4 bądź właśnie SimpleCaddy) pozwalają na urządzenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji SimpleCaddy

Wracając do SimpleCaddy. Jeżeli instalacja SimpleCaddy wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SimpleCaddy, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja SimpleCaddy niczym nie różni się od instalacji dodatku News Show Pro GK4 lub OSE Membership™, czy też Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart itp. Po wgraniu paczki z SimpleCaddy rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli interesują Was detale na temat SimpleCaddy, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „SimpleCaddy” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia SimpleCaddy

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu SimpleCaddy. W tym miejscu najistotniejszą kwestią jest dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację SimpleCaddy będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie SimpleCaddy, News Show Pro GK4, OSE Membership™ bądź Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie SimpleCaddy

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SimpleCaddy) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat SimpleCaddy będą dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.