Ten kto zajmuje się Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest Include Component JoomSEF, czy Tabs and Sliders Również Wśród owych wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Sliders.

Garść słów w temacie Sliders

Rozszerzenie Sliders jest interesującym przykładem na to jak w paru prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Include Component bądź właśnie Sliders) pozwalają na urządzenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Instalacja Sliders w CMS Joomla

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja komponentu Was przerośnie - "relax", nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Sliders, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Sliders niczym nie różni się od instalacji dodatku Include Component lub JoomSEF, czy też Tabs and Sliders itp. Po instalacji paczki z Sliders komponent zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli jesteście ciekawi na temat Sliders, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Sliders” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania Sliders

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - Sliders jest bezpieczny . W tym miejscu istotną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Sliders to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Sliders, Include Component, JoomSEF bądź Tabs and Sliders rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd pobrać Sliders

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Sliders jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Sliders) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.