Każdy kto interesuje się CMS Joomla! albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich programy . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane ogniwa Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest Content Templater OS Property Real Estate, czy IProperty Real Estate Także Wśród tych rozszerzeń znajdziemy komponent - Slideshow CK.

Trochę zdań w temacie Slideshow CK

Slideshow CK jest ciekawym przykładem na to jak w kilku krokach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Content Templater bądź właśnie Slideshow CK) pozwalają na urządzenie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Implementacja Slideshow CK w CMS Joomla

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli macie obawę, że instalacja komponentu Was przerośnie - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Slideshow CK, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, a więc instalacja Slideshow CK niczym nie różni się od instalacji dodatku Content Templater lub OS Property Real Estate, czy też IProperty Real Estate itp. Po wgraniu paczki z Slideshow CK komponent zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat Slideshow CK, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Slideshow CK” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Slideshow CK + Joomla

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Slideshow CK

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - Slideshow CK jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Slideshow CK będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Slideshow CK, Content Templater, OS Property Real Estate bądź IProperty Real Estate receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać Slideshow CK

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Slideshow CK) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Slideshow CK były dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.