Ten kto jest pasjonatem Joomla oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota tego CMS bez przerwy poszerza się i opracowując nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest EDocman FaLang, czy Unite Slider Również Wśród owych dodatków jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Smart Flash Header.

Co nieco o Smart Flash Header

Rozszerzenie Smart Flash Header to idealny przykład na to jak w paru prostych aktach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. EDocman bądź właśnie Smart Flash Header) pozwalają na wyposażenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Smart Flash Header w Joomli

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Smart Flash Header, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Smart Flash Header niczym nie różni się od instalacji dodatku EDocman lub FaLang, czy też Unite Slider itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Smart Flash Header komponent zostanie samoczynnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli interesują Was szczegóły na temat Smart Flash Header, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Smart Flash Header” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Smart Flash Header + Joomla

Bezpieczne stosowanie Smart Flash Header

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu Smart Flash Header. Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Smart Flash Header będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Smart Flash Header, EDocman, FaLang bądź Unite Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć Smart Flash Header

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Smart Flash Header jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Smart Flash Header) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe sugestie na temat Smart Flash Header będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.