Ten kto skupia się na Joomla oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że realnym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, i najbardziej złożone składniki Joomla. Grono wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest Payment Form JEvents, czy Custom Filters Pro Również Wśród tychże rozszerzeń możemy wyszukać komponent - Smart Slider.

Co nieco o Smart Slider

Smart Slider jest dobrym przykładem na to jak w niewielu działaniach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. Payment Form bądź właśnie Smart Slider) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Implementacja Smart Slider w Joomla

Powracając do Smart Slider. Jeżeli czujecie strach, że instalacja pluginu może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Smart Slider, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja Smart Slider niczym nie różni się od instalacji dodatku Payment Form lub JEvents, czy też Custom Filters Pro itp. Po instalacji paczki z Smart Slider rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli ciekawią Was detale na temat Smart Slider, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę autora tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Smart Slider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania Smart Slider

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Smart Slider jest bezpieczny . Tutaj ważną kwestią jest troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Smart Slider to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Smart Slider, Payment Form, JEvents bądź Custom Filters Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Smart Slider

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Smart Slider jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Smart Slider) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Smart Slider były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.