Każdy kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realną siłą takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone częsci Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest JEA Ozio Gallery, czy Engage Box Także Wśród owych rozszerzeń znajdziemy komponent - SobiPro.

Czas na kilka zdań o SobiPro

SobiPro jest dobrym przykładem na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. JEA bądź właśnie SobiPro) pozwalają na wyposażenie portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji SobiPro

Powracając do SobiPro. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego dodatku może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji SobiPro, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja SobiPro niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub Ozio Gallery, czy też Engage Box itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem SobiPro rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli chcecie poznać więcej detali na temat SobiPro, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „SobiPro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=SobiPro + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania SobiPro

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu SobiPro. W tym miejscu istotną kwestią jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji SobiPro będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek SobiPro, JEA, Ozio Gallery bądź Engage Box rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie SobiPro

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie SobiPro jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku SobiPro) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe wskazówki na temat SobiPro będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.