Ten kto interesuje się Joomla oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż rzeczywistą zaletą tych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Sponsor Wall Maxi Menu CK, czy Unite Slider Również Wśród owych dodatków odnajdziemy komponent - Solidres.

Co nieco o Solidres

Rozszerzenie Solidres to idealny wzór na to jak w niewielu prostych krokach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Sponsor Wall bądź właśnie Solidres) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Instalacja Solidres w Joomla

Powracając do Solidres. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Solidres, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Solidres niczym nie różni się od instalacji dodatku Sponsor Wall lub Maxi Menu CK, czy też Unite Slider itp. Po wgraniu paczki z Solidres rozszerzenie zostanie samoistnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Solidres, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Solidres” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie Solidres

Być może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Solidres jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą jest troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Solidres będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Solidres, Sponsor Wall, Maxi Menu CK bądź Unite Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie ściągnąć Solidres

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Solidres jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Solidres) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat Solidres będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.