Ten kto skupia się na Joomla czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistą potęgą tych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich programy . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej skomplikowane cząstki Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że grupa społeczna tego CMS systematycznie się powiększa i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest News Show Pro GK4 HikaShop, czy iCagenda Również Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Sourcerer.

Trochę zdań na temat Sourcerer

Sourcerer to idealny przykład na to jak w paru prostych krokach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. News Show Pro GK4 bądź właśnie Sourcerer) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji Sourcerer

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja rozszerzenia Was przerośnie - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Sourcerer, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo ma lokalizację w Joomla!, a więc instalacja Sourcerer niczym nie różni się od instalacji dodatku News Show Pro GK4 lub HikaShop, czy też iCagenda itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Sourcerer rozszerzenie zostanie automatycznie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Sourcerer, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Sourcerer” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie Sourcerer

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Sourcerer. Tutaj istotną kwestią jest troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Sourcerer będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Sourcerer, News Show Pro GK4, HikaShop bądź iCagenda receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Sourcerer

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Sourcerer jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Sourcerer) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas instrukcje na temat Sourcerer będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.