Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwą mocną stroną owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i wymyśla nowe i kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest JBolo! Simple Image Gallery, czy Event Gallery Także Wśród tych pluginów znajdziemy komponent - SP Upgrade.

Nieco zdań o SP Upgrade

Rozszerzenie SP Upgrade jest ciekawym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. JBolo! bądź właśnie SP Upgrade) pozwalają na urządzenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować SP Upgrade do Joomla?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja SP Upgrade wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji SP Upgrade, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który normalnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja SP Upgrade niczym nie różni się od instalacji dodatku JBolo! lub Simple Image Gallery, czy też Event Gallery itp. Po instalacji paczki z SP Upgrade komponent zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli interesują Was szczegóły na temat SP Upgrade, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „SP Upgrade” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania komponentu SP Upgrade

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - SP Upgrade jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację SP Upgrade to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie SP Upgrade, JBolo!, Simple Image Gallery bądź Event Gallery rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać SP Upgrade

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SP Upgrade) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat SP Upgrade były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.