Każdy kto jest pasjonatem Joomla oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistą cechą charakterystyczną programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego CMS systematycznie rośnie i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest All Weblinks EasyBlog, czy SEO-Generator Także Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Sponsor Wall.

Trochę słów na temat Sponsor Wall

Sponsor Wall jest świetnym przykładem na to jak w paru prostych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. All Weblinks bądź właśnie Sponsor Wall) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować Sponsor Wall w CMS Joomla?

Wracając do Sponsor Wall. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Sponsor Wall, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Sponsor Wall niczym nie różni się od instalacji dodatku All Weblinks lub EasyBlog, czy też SEO-Generator itp. Po instalacji paczki z Sponsor Wall komponent zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Sponsor Wall, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Sponsor Wall” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Sponsor Wall

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Sponsor Wall. Tutaj najistotniejszą sprawą jest troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Sponsor Wall będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Sponsor Wall, All Weblinks, EasyBlog bądź SEO-Generator rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Sponsor Wall

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Sponsor Wall jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Sponsor Wall) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Sponsor Wall będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.