Ten kto obchodzi się z CMS Joomla! oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna tego CMS nieustannie się powiększa i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Simple Spotlight jQuery Easy, czy KeyCAPTCHA Również Wśród tych programów znajdziemy komponent - Tabs.

Parę zdań o Tabs

Tabs jest dobrym przykładem na to jak w kilku prostych krokach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Simple Spotlight bądź właśnie Tabs) pozwalają na urządzenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Procedura instalacji Tabs

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego komponentu może Was przeróść - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Tabs, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który typowo znajduje się w Joomla!, czyli instalacja Tabs niczym nie różni się od instalacji dodatku Simple Spotlight lub jQuery Easy, czy też KeyCAPTCHA itp. Po instalacji paczki z komponentem Tabs komponent zostanie samodzielnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat Tabs, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Tabs” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie Tabs

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Tabs. W tym miejscu nadrzędną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Tabs to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Tabs, Simple Spotlight, jQuery Easy bądź KeyCAPTCHA rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać Tabs

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Tabs) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.