Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż realną potęgą systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego CMS bez przerwy się powiększa i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Autostand jNews, czy JSN PowerAdmin Także Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Tabs and Sliders.

Czas na kilka zdań na temat Tabs and Sliders

Tabs and Sliders jest dobrym przykładem na to jak w kilku prostych krokach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Autostand bądź właśnie Tabs and Sliders) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zaimplementować Tabs and Sliders w CMS Joomla?

Wracając do Tabs and Sliders. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Tabs and Sliders, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Tabs and Sliders niczym nie różni się od instalacji dodatku Autostand lub jNews, czy też JSN PowerAdmin itp. Po wgraniu paczki z komponentem Tabs and Sliders rozszerzenie zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat Tabs and Sliders, proponujemy "zagłębić" się w stronę autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Tabs and Sliders” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie komponentu Tabs and Sliders

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Tabs and Sliders. Tutaj ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Tabs and Sliders będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Tabs and Sliders, Autostand, jNews bądź JSN PowerAdmin rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać Tabs and Sliders

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Tabs and Sliders) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.