Ten kto posiada Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwą dobrodziejstwem tych programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej skomplikowane składniki CMS Joomla!. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego CMS bez przerwy wzrasta i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest JotCache JFBConnect, czy Article-Generator Także Wśród tych wtyczek znajdziemy komponent - Title Manager.

Pora na kilka słów w temacie Title Manager

Rozszerzenie Title Manager jest świetnym przykładem na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. JotCache bądź właśnie Title Manager) pozwalają na urządzenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Title Manager w Joomla

Powracając do rozszerzenia Title Manager. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego komponentu może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Title Manager, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Title Manager niczym nie różni się od instalacji dodatku JotCache lub JFBConnect, czy też Article-Generator itp. Po wgraniu paczki z komponentem Title Manager komponent zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat Title Manager, proponujemy "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Title Manager” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania komponentu Title Manager

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Title Manager. Tutaj nadrzędną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Title Manager będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Title Manager, JotCache, JFBConnect bądź Article-Generator receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Title Manager

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Title Manager) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas zalecenia na temat Title Manager będą dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.