Ten kto posiada Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że największą cechą dodatnią owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, i najbardziej skomplikowane cząstki CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego CMS nieustannie wzrasta i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest RD-Autos Single Dealer Breezing Forms Pro, czy FW Gallery Również Wśród tychże programów możemy wyszukać komponent - uddeIM.

Co nieco o uddeIM

Rozszerzenie uddeIM jest prostym przykładem na to jak w kilku krokach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. RD-Autos Single Dealer bądź właśnie uddeIM) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji uddeIM

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie strach, że instalacja tego rozszerzenia może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji uddeIM, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja uddeIM niczym nie różni się od instalacji dodatku RD-Autos Single Dealer lub Breezing Forms Pro, czy też FW Gallery itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem uddeIM rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeżeli interesują Was detale na temat uddeIM, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „uddeIM” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia uddeIM

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia uddeIM. Tutaj ważną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji uddeIM będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie uddeIM, RD-Autos Single Dealer, Breezing Forms Pro bądź FW Gallery receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie uddeIM

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie uddeIM jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku uddeIM) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia na temat uddeIM będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.