Ten kto interesuje się Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwą cechą charakterystyczną systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej skomplikowane cząstki Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że "community" tego CMS ciągle poszerza się i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Simple Image Holder MetaMod, czy Slideshow CK Również Wśród tych pluginów odnajdziemy komponent - Unite Slider.

Kilka słów w temacie Unite Slider

Unite Slider to dobry przykład na to jak w niewielu prostych posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Simple Image Holder bądź właśnie Unite Slider) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Implementacja Unite Slider w Joomla

Wracając do Unite Slider. Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego rozszerzenia Was przerośnie - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Unite Slider, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja Unite Slider niczym nie różni się od instalacji dodatku Simple Image Holder lub MetaMod, czy też Slideshow CK itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Unite Slider rozszerzenie zostanie samoczynnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Unite Slider, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Unite Slider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia Unite Slider

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Unite Slider jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Unite Slider to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Unite Slider, Simple Image Holder, MetaMod bądź Slideshow CK rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Unite Slider

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Unite Slider) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.