Ten kto skupia się na CMS Joomla! oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwą mocną stroną takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS systematycznie się powiększa i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Phoca Maps FLEXIcontent, czy KeyCAPTCHA Również Wśród tych pluginów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Universal AJAX Live Search.

Trochę zdań o Universal AJAX Live Search

Rozszerzenie Universal AJAX Live Search to świetny wzór na to jak w niewielu działaniach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. Phoca Maps bądź właśnie Universal AJAX Live Search) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W jaki sposób zainstalować Universal AJAX Live Search do Joomla?

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja tego pluginu może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Universal AJAX Live Search, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Universal AJAX Live Search niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Maps lub FLEXIcontent, czy też KeyCAPTCHA itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Universal AJAX Live Search rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat Universal AJAX Live Search, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Universal AJAX Live Search” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Universal AJAX Live Search + Joomla

Bezpieczne korzystanie Universal AJAX Live Search

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Universal AJAX Live Search. Tutaj ważną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Universal AJAX Live Search będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Universal AJAX Live Search, Phoca Maps, FLEXIcontent bądź KeyCAPTCHA receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć Universal AJAX Live Search

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Universal AJAX Live Search jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Universal AJAX Live Search) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas instrukcje na temat Universal AJAX Live Search będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.