Ten kto zajmuje się Joomla czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realną cechą charakterystyczną tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS systematycznie wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest RD e-Tickets DPCalendar Lite, czy Solidres Również Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Very Simple Image Gallery.

Parę zdań o Very Simple Image Gallery

Rozszerzenie Very Simple Image Gallery jest prostym przykładem na to jak w kilku krokach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. RD e-Tickets bądź właśnie Very Simple Image Gallery) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Implementacja Very Simple Image Gallery w Joomli

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja dodatku Was przerośnie - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Very Simple Image Gallery, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który typowo ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja Very Simple Image Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku RD e-Tickets lub DPCalendar Lite, czy też Solidres itp. Po instalacji paczki z Very Simple Image Gallery komponent zostanie samoistnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat Very Simple Image Gallery, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Very Simple Image Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Very Simple Image Gallery

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Very Simple Image Gallery. Tutaj przewodnią kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Very Simple Image Gallery to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Very Simple Image Gallery, RD e-Tickets, DPCalendar Lite bądź Solidres receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie pobrać Very Simple Image Gallery

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Very Simple Image Gallery jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Very Simple Image Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Very Simple Image Gallery były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.