Ten kto jest pasjonatem Joomla i na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, że grupa społeczna tego CMS systematycznie rośnie i tworzy nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest JSN UniForm PRO Google Maps by Reumer, czy RSEvents!Pro Także Wśród tychże pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Vik Booking.

Trochę słów o Vik Booking

Vik Booking to świetny przykład na to jak w kilku prostych zabiegach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. JSN UniForm PRO bądź właśnie Vik Booking) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Vik Booking w CMS Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Vik Booking, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Vik Booking niczym nie różni się od instalacji dodatku JSN UniForm PRO lub Google Maps by Reumer, czy też RSEvents!Pro itp. Po wgraniu paczki z Vik Booking komponent zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Vik Booking, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Vik Booking” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Vik Booking

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - Vik Booking jest bezpieczny . Tutaj ważną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Vik Booking to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Vik Booking, JSN UniForm PRO, Google Maps by Reumer bądź RSEvents!Pro rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć Vik Booking

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Vik Booking) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Vik Booking były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.