Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS stale rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest WordPress Blog for Joomla! JComments, czy ReDJ Także Wśród tychże programów możemy wyszukać komponent - VirtueMart.

Co nieco o VirtueMart

VirtueMart to dobry wzór na to jak w paru prostych ruchach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie VirtueMart) pozwalają na urządzenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji VirtueMart

Jeżeli instalacja VirtueMart wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy VirtueMart, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja VirtueMart niczym nie różni się od instalacji dodatku WordPress Blog for Joomla! lub JComments, czy też ReDJ itp. Po instalacji paczki z VirtueMart rozszerzenie zostanie samoistnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat VirtueMart, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „VirtueMart” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia VirtueMart

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia VirtueMart. W tym miejscu nadrzędną sprawą jest troska o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację VirtueMart to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek VirtueMart, WordPress Blog for Joomla!, JComments bądź ReDJ rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć VirtueMart

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie VirtueMart jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku VirtueMart) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat VirtueMart były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.