Każdy kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakowoż najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowując nowe i kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest RD-Autos Single Dealer Breezing Forms, czy iFAQ Także Wśród tychże dodatków znajdziemy komponent - WordPress Blog for Joomla!.

Kilka zdań w temacie WordPress Blog for Joomla!

Rozszerzenie WordPress Blog for Joomla! to świetny przykład na to jak w kilku prostych aktach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. RD-Autos Single Dealer bądź właśnie WordPress Blog for Joomla!) pozwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować WordPress Blog for Joomla! do Joomli?

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy WordPress Blog for Joomla!, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie znajduje się w Joomla!, a więc instalacja WordPress Blog for Joomla! niczym nie różni się od instalacji dodatku RD-Autos Single Dealer lub Breezing Forms, czy też iFAQ itp. Po wgraniu paczki z WordPress Blog for Joomla! rozszerzenie zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli ciekawią Was detale na temat WordPress Blog for Joomla!, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę autora niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „WordPress Blog for Joomla!” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie WordPress Blog for Joomla!

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia WordPress Blog for Joomla!. W tym miejscu ważną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację WordPress Blog for Joomla! to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie WordPress Blog for Joomla!, RD-Autos Single Dealer, Breezing Forms bądź iFAQ rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać WordPress Blog for Joomla!

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie WordPress Blog for Joomla! jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku WordPress Blog for Joomla!) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat WordPress Blog for Joomla! będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.