Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistym plusem systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" tego CMS systematycznie poszerza się i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Art Calendar DJ-ImageSlider, czy uddeIM Także Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - AcyMailing Starter.

Trochę zdań o AcyMailing Starter

Rozszerzenie AcyMailing Starter to świetny wzór na to jak w kilku prostych posunięciach możemy zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Art Calendar bądź właśnie AcyMailing Starter) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować AcyMailing Starter w CMS Joomla?

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego pluginu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy AcyMailing Starter, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie znajduje się w Joomla!, a co za tym idzie instalacja AcyMailing Starter niczym nie różni się od instalacji dodatku Art Calendar lub DJ-ImageSlider, czy też uddeIM itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem AcyMailing Starter rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeśli interesują Was szczegóły na temat AcyMailing Starter, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „AcyMailing Starter” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia AcyMailing Starter

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu AcyMailing Starter. Tutaj najistotniejszą kwestią jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji AcyMailing Starter będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek AcyMailing Starter, Art Calendar, DJ-ImageSlider bądź uddeIM receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać AcyMailing Starter

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku AcyMailing Starter) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat AcyMailing Starter będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.